خیابان ستارخان-روبروی شادمان-جنب کوچه افسر-داخل کارواش ستارخان-مجتمع تعمیرگاهی پیام
شماره تماس مستقیم : 66500980-021

تعویض فیلتر های خودرو

فیلتر هوای خودرو یکی از تجهیزاتی است که  میتواند از ورود ذرات ریز و معلق به داخل خودرو و همچنین موتور آن جلوگیری کند. فیلترهای خودرو به دلیل اینکه از ورود ذرات ریز جلوگیری میکنند نسبت به سایر قطعات خودرو از عمر کوتاه تری برخوردار هستند. با تعویض فیلترهای خودرو مزیت های زیادی ایجاد میشود. یکی از مزیت های بزرگی که با تعویض فیلترهای خودرو ایجاد میشود کاهش مصرف سوخت است. مصرف سوخت خودرو بعد از تعویض آن تا حد زیادی کاهش می یابد. . طبق تحقیقات انجام شده بر روی بسیاری از خودروها ثابت شده است که تعویض فیلترهای خودرو بین ۶ تا ۱۱ درصد کارایی خودرو را افزایش میدهد.

تعویض فیلترهای خودرو عمرو کارایی موتور را افزایش میدهد. ذرات ریز و گرد و غبار تاثیر زیادی بر روی کارایی موتور دارند و حتی ممکن است باعث خرابی برخی از قطعات آن شوند. از قسمت هایی که بیشترین آسیب را با نفوذ گرد و غبار میبیند سیلندر و پیستون میباشد. سیلندر و پیستون قطعات بسیار گران قیمتی هستند و خرابی آنها منجر به تحمیل هزینه های سنگینی به مالک خودرو میشود.

تعویض فیلترهای خودرو با هزینه بسیار کمی انجام میشود و میتوان گفت ارزان ترین قطعه کاربردی در خودرو میباشد. با صرف هزینه کمی میتوانید فیلتر خودرو را تعویض نموده و از مزیت های بسیار زیادی که این قطعه برای موتور و قسمت های مختلف خودرو به وجود می آورد بهره مند شوید. افزایش ورود هوا به موتور باعث جرقه زنی بهتر و به طور کلی بهبود عملکرد کلی موتور میشود. با تعویض به موقع فیلتر هوا مقدار هوای ورودی به داخل موتور افزایش می یابد.

تعویض فیلتر های خودرو به راحتی انجام میشود و نیازی به تخصص ندارد که همین موضوع باعث میشود تا هزینه های کمی برای مالک خودرو ایجاد شود. البته تعویض فیلترهای خودرو لوکس با خودروهای معمولی تفاوت دارد و باید توسط تعمیرکاران با تجربه که سابقه تعمیر و سرویس خودروهای لوکس را دارند انجام شود. تعویض فیلترهای خودرو لوکس به دلیل اینکه نحوه قرار گیری آن در هر خودرو به گونه ای خاص است به همین دلیل مقداری دشوار تر میباشد. فیلترهای هوای خودروهای لوکس همچنین نسبت به مدل و برند خودرو متفاوت میباشندو در خودروهای معمولی میتوان یک نوع فیلتر هوا را بر روی چندین  مدل خودرو قرار داد اما خودروهای خارجی اینگونه نیستند و هر مدل نیار به یک نوع خاص از فیلتر هوا دارد.

مجتمع تعمیرگاهی پیام آمادگی خود را برای تعویض فیلترهای هوای خودروهای لوکس اعلام میکند و میتوانید از خدمات ارزنده دیگر این شرکت همچون عیب یابی و تعمیر انواع خودورهای لوکس بهره مند شوید.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :