خیابان ستارخان-روبروی شادمان-جنب کوچه افسر-داخل کارواش ستارخان-مجتمع تعمیرگاهی پیام
شماره تماس مستقیم : 66500980-021

تعویض روغن موتور

یکی از مایعاتی که در یک خودرو همواره در جریان و حرکت است روغن موتور میباشد. از جمله وظایفی که بر عهده روغن موتور میباشد میتوان به روان سازی بخش های مختلف موتور، به حد اقل رسیدن اصکاک، کاهش حرارت و جذب ضرات معلق مضر برای خودرو اشاره نمود. روغن موتور از عمر مشخصی برخوردار است که نسبت میزان کارکرد خودرو تعیین میشود. معمولا روغن موتورهایی که در بازار وجود دارند از عمر ۵ تا ۱۰ هزار کیلومتر برخوردار هستند. پس از پایان تاریخ انقضای روغن موتور باید آنرا تعویض نمود زیرا کارایی و کیفیت آن افت خواهد داشت و ممکن است صدماتی را به قسمت های مختلف وارد کند. با تعویض روغن موتور میتوانید کارایی و عملکرد خودرو را به حالت سابق بازگردانید.

تعویض روغن موتور همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد مزیت بزرگی همچون بهبود کارایی و عملکرد خودرو را به همراه دارد اما این تنها مزیت تعویض روغن نیست. با تعویض روغن موتور تا حد زیادی در مصرف بنزین صرفه جویی میشود. روغنی که کارایی خود را از دست داده باشد باعث میشود تا قطعات به خوبی و روانی سابق کار نکنند که همین موضوع مصرف بنزین را بالا میبرد.

تعویض روغن موتور در خودروهای لوکس کمی متفاوت تر از خودروهای معمولی میباشد. در تعویض روغن خودروهای لوکس باید حساسیت بیشتری به خرج داد زیرا هر خودرو نیاز به روغن موتور خاصی دارد و همچنین باید دقت شود تا از روغن موتورهای با سطح کیفی پایین استفاده نگردد.

در تعویض روغن موتور خودروهای لوکس الزاما نباید هزینه زیادی را پرداخت کنید. به طور کلی روغن خودورهای لوکس از قیمت بالاتری برخوردار هستند اما نباید هر مبلغی را که تعمیرگاه ارائه نمود قبول کرد. هزینه تعویض روغن موتور خودروهای لوکس باید منصفانه باشد. یکی از تعمیرگاه های تخصصی که خدمات تعویضروغن موتور را تنها برای خودروهای لوکس ارائه میدهد مجتمع تعمیرگاهی پیام میباشد. مجتمع تعمیرگاهی پیام تعویض روغن موتور خودروهای لوکس را با بهترین  و منصفانه ترین قیمت ها انجام میدهد.

مجتمع تعمیرگاهی پیام متناسب با مدل خودرو، روغن موتور مناسب را استفاده میکند. برخی از تعمیرگاه ها یک نوع روغن موتور را برای خودروهای مختلف در یک برند به کار میبرند که همین موضوع آسیب های زیادی را به بخش های مختلف خودرو وارد میکند. مجتمع تعمیرگاهی پیام همچنین نوع اورجینال روغن موتور را به کار میبرد که از لحاظ کیفی تفاوت بسیار زیادی با نمونه های دیگر دارد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :