خیابان ستارخان-روبروی شادمان-جنب کوچه افسر-داخل کارواش ستارخان-مجتمع تعمیرگاهی پیام
شماره تماس مستقیم : 66500980-021

تعمیر ECU

با ورود خودروهای انژکتوری به بازار نوعی سیستم با نام ECU به آنها اضافه شد. سیستم ECU‌ که نوعی قطعه الکترونیکی به شمار می آید، نقش کنترل و همچنین هدایت خودروهای انژکتوری را بر عهده دارد. سیستمECU‌ با اتصال به سنسورهای موتور میتواند تمام شرایط را تجزیه و تحلیل کرده و و پاسخ های لازم را به قطعات مختلف ارسال کند. از جمله سنسورهایی که به ECU متصل میشوند میتوان به سنسور دور یا RPM، سنسور فشار یا MAP، سنسور دریچه گاز یا TPS، سنسور دمای آب یا CTS، سنسور دمای هوا ATS، سنسور اکسیژن و سنسور ضربه اشاره نمود.

سیستم ECU یکی از پیچیده ترین سیستم هایی است که بر روی خودروهای نسل جدید و بخصوص خودورهای لوکس نصب میشود. همین پیچیدگی باعث شده تا تعمیر ECU‌ به سختی انجام شود. تعمیر ECUبدون استفاده از ابزارهای مدرن امکان پذیر نیست و یا به سختی انجام میشود.

برای تعمیر ECU به دلیل پیچیدگی بالای این سیستم الزاما باید به تعمیرگاه های معتبر و مجهز مراجعه کنید. تعمیرگاه هایی که به دستگاه های مدرن تجهیز شده اند بهتر میتوانند عملیات تشخیص و عیب یابی را انجام دهند.

در تعمیر ECU همچنین توانایی تشخیص و رفع مشکل اهمیت بسیار زیادی دارد. در تعمیر ECU‌ باید  کارشناس بتواند کد خطای به نمایش در آمده را به خوبی تشخیص داده و در جهت رفع آن اقدام کند. برخی کارشناسان ممکن است از توانایی تشخیص و بر طرف کردن یک و یا چند کد خطا برخوردار باشند که این موضوع باعث میشود تا رفع ایراد در ECU‌ به طور کامل انجام نشود. دستگاه هایی که برای تشخیص عیوب ECU تولید شده اند قادر نیستند تا تمامی عیوب را شناسایی کنند. تنها یک کارشناس خبره و مجرب میتواند تشخیص و تعمیر ECU را انجام دهد و بیشتر کارشناسان در این زمینه نمیتوانند موفق عمل کنند.کمتر تعمیرگاهی را میتوانید بیابید که از دستگاه های مجهز و همچنین کارشناسان با تجربه برای تعمیر ECU برخوردار باشد. مجتمع تعمیرگاهی پیام یکی از مجتمع هایی است که تمام تعمیرکاران فعال در آن از تجربه بالایی برخوردار هستند و روند تشخیص و تعمیر را نسبت به تجربه بالای خود به راحتی انجام میدهند.

مجتمع تعمیرگاهی پیام یکی از تخصصی ترین مجموعه هایی است که تنها در زمینه عیب یابی و تعمیر خودروهای لوکس فعالیت میکند  که همین موضوع باعث شده تا روند عیب یابی و تعمیر با بالاترین کیفیت انجام شود.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :