خیابان ستارخان-روبروی شادمان-جنب کوچه افسر-داخل کارواش ستارخان-مجتمع تعمیرگاهی پیام
شماره تماس مستقیم : 66500980-021

تعمیر گیربکس

یکی از اصلی ترین قطعاتی که در خودرو به کار میرود گیربکس میباشد. گیربکس وظیفه انتقال قدرت را از کم به زیاد و همچنین زیاد به کم بر عهده دارد. زمانی که دنده ای عوض میشود گیربکس قدرت موتور را نسبت به دنده کاهش و یال افزایش میدهد. گیربکس از اجزا مختلفی تشکیل شده است که این اجزا عبارتند از شفت ورودی، شفت خروجی، برنجی، توپی، کشویی، ماهک، محور زیر و چرخ دنده ها.

به طور کلی دو نوع گیربکس بر روی خودروها نصب میشود که یکی از آنها گیربکس دستی است که اغلب بر روی خودروهای تولید داخل با مدل های قدیمی نصب میشود. این نوع گیربکس با نیروی دست کار میکند و با تعویض دنده ها عملیات انتقال قدرت انجام میشود. نوع دوم گیربکس که بر روی خودروهای وارداتی نصب میشود و البته بر روی برخی خودروهای تولید داخل نیز وجود دارد از بهترین نوع گیربکس میباشد. در گیربکس اتوماتیک،‌کلاج و همچنین دنده هایی که بصورت دستی تعویض میشدند حذف شده است. گیر بکس چه بصورت دستی باشد و چه اتوماتیک از پیچیدگی بالایی در طراحی و ساخت برخوردار است. همین موضوع باعث شده تا تعمیر گیربکس نیز بسیار مشکل باشد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک به مراتب سخت تر از گیربکس های دستی است و باید با دقت بیشتری انجام شود. البته تعمیر گیربکس اتوماتیک در هر تعمیرگاهی نیز انجام نمیشود زیرا این نوع گیربکس از روش های تعمیر خاصی برخوردار است که هر تعمیرکاری نسبت به آن تخصص ندارد. حتی خودروهای لوکسی که هر چند مدت یکبار به بازار های ایران راه می یابند از نحوه تعمیر خاصی برخوردار هستند که در اختیار بسیاری از تعمیرکاران نیست. تعداد کمی تعمیرگاه در کشور وجود دارد که نحوه تعمیر گیربکس خودروهای جدید را در اختیار دارند.

یکی از تعمیرگاه هایی که تعمیر گیربکس در نوع دستی و همچنین اتوماتیک را در هر خودرویی انجام میدهد مجتمع تعمیرگاهی پیام میباشد. یکی از ویژگی هایی که باعث شده تا مجتمع تعمیرگاهی پیام نسبت به سایر تعمیرگاه ها متمایز باشد بهره گیری از بهترین تعمیرکارانی است که در کار خود بسیار حرفه ای و با تجربه هستند. هر یک از این تعمیرکاران از چندین سال سابقه کار برخوردار هستند و همچنین نسبت به گیربکس هایی که در خودروهای لوکس تعبیه شده است  از دانش کافی برخوردار هستند.

علاوه بر کارشناسان با تجربه برای تعمیر گیربکس از تجهیزات مناسب برای تعمیر نیز در مجتمع تعمیرگاهی پیام بهره گرفته شده است. تمامی تجهیزات این تعمیرگاه از بهترین و جدیدترین نوع هستند که روند تشخیص و همچنین تعمیر را با کیفیت تر و سریع تر میکنند.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :