خیابان ستارخان-روبروی شادمان-جنب کوچه افسر-داخل کارواش ستارخان-مجتمع تعمیرگاهی پیام
شماره تماس مستقیم : 66500980-021

تعمیر کمک های بادی

کمک فنر یکی از قطعات خودرو میباشد که بر روی چهار چرخ خودرو نصب میشود. کمک فنر با حالت ارتجاعی خود میتواند از انتقال ارتعاشات و لرزش هایی که از لاستیک ها به بدنه وارد میشود تا حد زیادی جلوگیر کند. اگر کمک فنر بر روی چهار چرخ نصب نشود لرزش و تکان ها باعث میشوند تا مشکلاتی برای سایر قطعات خودرو به وجود آید.  کمک فنر شکلو ساختاری همچون فنر دارد و با ضرباتی که به آن وارد میشود به سمت بالا و پایین حرکت میکند. نوعی از کمک فنر نیز وجود دارد که به آن کمک فنر بادی میگویند. در کمک فنر بادی بر خلاف سایر کمک فنرها از خاصیت تراکم پذیری هوا به جای فنر استفاده شده است. محل قرار گیری کمک فنر بادی نیز مانند کمک فنر های قدیمی ما بین بدنه و چرخ های خودرو میباشد و این تراکم هوا میتواند لرزش های لاستیک را به خوبی دفع کند. کمک فنر بادی که معمولا بر روی خودورهای لوکس وارداتی دیده میشود از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار هستند. با استفاده از چند سنسور میتوان ارتفاع کمک فنر بادی را تنظیم نمود.

کمک فنر بادی مانند سایر کمک فنر ها ممکن است به هر دلیلی خراب و معیوب شود. تعمیر کمک های بادی تفاوت زیادی با تعمیر کمک فنر های معمولی دارد. کمک فنر بادی ممکن است به دو روش بر روی خودرو نصب شود. برخی خودروهای داخلی و خارجی وجود دارند که کمپانی تولید کننده آنها را با کمک فنر های فلزی را روانه بازار کرده است و مالک خودرو بعدها تصمیم به نصب کمک فنر بادی بر روی آنها کرده است. تعمیر کمک های بادی که به درخواست مالک خودرو بر روی آن نصب شده نسبتا راحت تر میباشد. اما در برخی خودروهای وارداتی تعمیر کمک های بادی خودرو به آسانی انجام نمیشود. برای تعمیر کمک های بادی خودورهای لوکس به دلیل اینکه هر خودرو از یک نوع کمک بادی و همچنین یک نوع روش تعمیر برخوردار است نمیتوان به هر تعمیرگاهی مراجعه نمود زیرا از تخصص کافی در این زمینه برخوردار نیستند.برای تعمیر کمک های بادی خودروهای لوکس باید به تعمیرگاه هایی مراجعه کنید که تعمیر هر نوع خودرویی را انجام ندهند. تنها تعمیرگاهی را برای تعمیر کمک های بادی انتخاب کنید که بصورت اختصاصی در زمینه تعمیر خودروهای لوکس فعالیت میکنند. تعمیرگاه هایی که هر نوع خودرویی را برای تعمیر کمک های بادی پذیرش میکنند نسبت به خودروهای لوکس چندان تخصصی ندارند اما تعمیرگاه های اختصاصی از دانش و تجربه بالایی در تعمیر کمک های بادی برخوردار هستند.

مجتمع تعمیرگاهی پیام یکی از این مجتمع ها میباشد که کارشناسان آن تخصص بالایی در تعمیر کمک های بادی دارند و همچنین نسبت به مدل خودرو قطعات مورد نظر آنرا برای تعمیر در اختیار دارند. 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :