خیابان ستارخان-روبروی شادمان-جنب کوچه افسر-داخل کارواش ستارخان-مجتمع تعمیرگاهی پیام
شماره تماس مستقیم : 66500980-021

بررسی عیوب فنی موتور و گیربکس

کارشناسی از لحاظ عیوب فنی موتوری و گیربکس

یک خودرو علاوه بر بدنه سالم باید از لحاظ فنی نیز در سلامت کامل باشد. سلامت بخش های فنی خودرو  از سلامت بدنه خودرو اهمیت بیشتری دارد. خودوریی که از لحاظ بدنه مشکل داشته باشد را میتوان استفاده نمود ولی خودرویی که از لحاظ فنی و گیربکس دچار مشکل شده باشد را نمیتوان به کار برد و یا استفاده از آن بسیار مشکل خواهد بود. کارشناسی از لحاظ عیوب فنی موتوری و گیربکس این ویژگی را ایجاد میکند تا بتوان سلامت بخش های فنی را تشخیص و نسبت به رفع عیب آنها اقدام نمود.

کارشناسی از لحاظ عیوب فنی موتوری و گیربکس به افرادی واگذار میشود به مهارت های تئوری، تجربی و همچنین فنی انواع خودرو تسلط کامل داشته باشند. همچنین فردی که قرار است وظیفه کارشناسی از لحاظ عیوب فنی و موتوری را بر عهده بگیرد باید نسبت به بازار خودرو نیز آشنایی داشته باشد. خودروهای معمولی که در کشور ما نمونه های آن زیاد یافت میشوند به دلیل قدیمی بودن بخش های فنی از عیب یابی راحت تری برخوردار هستند اما خودروهای لوکس کاملا با خودروهای عادی متفاوت هستند. در کارشناسی از لحاظ عیوب فنی موتوری و گیربکس اگر کارشناس به بازار خودرو و بخش های فنی هر خودرو آشنایی نداشته باشد مطمئنا در تشخیص و همچنین رفع عیب آها عاجز خواهد ماند.

ایران از جمله کشورهایی است که خودرو در آن از عمر مشخصی برخودار نیست و بطور دلخواه و مادام العمر میتوان از آن استفاده نمود. همین موضوع اهمیت کارشناسی از لحاظ عیوب فنی موتوری و گیربکس را دو چندان میکند. خودروهایی که چندین سال از عمر آنها گذشته باشد باید تحت کارشناسی از لحاظ عیوب فنی موتوری و گیربکس قرار بگیرند تا  هر مشکلی که در قسمت های موتوری و همچنین گیربکس وجود دارد تشخیص  و تعمیر شوند.

زمانی کارشناسی از لحاظ عیوب فنی موتوری و گیربکس اهمیت زیادی پیدا میکند که پای یک خودروی لوکس و گران قیمت در میان باشد. خودروهای لوکس از یک سیستم فنی با ساختار یک شکل و مشخص برخوردار نیستند و همین موضوع کار را برای کارشناسی بسیار مشکل تر کرده است.  همچنین سیستم های پیچیده تری در این خودروها به کار رفته است که تشخیص و تعمیر  را بسیار مشکل میکند.

مجتمع تعمیرگاهی پیام اطلاعات فنی تمامی خودروهای لوکس موجود در بازار را به لطف کارشناسان مجرب در اختیار دارد  و همچنین قطعات مورد نیاز هر خودرو نیز برای تعویض موجود میباشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :