خیابان ستارخان-روبروی شادمان-جنب کوچه افسر-داخل کارواش ستارخان-مجتمع تعمیرگاهی پیام
شماره تماس مستقیم : 66500980-021

الکترونیک خودرو

با توجه به پیشرفت و بروز شدن تکنولوژی برقی خودروها و از آنجایی که کلیه فالتهای برقی خودرو در آمپر به نمایش در می آید این مجموعه با بهره گیری از تجربه و تجهیزات برقی و همچنین دستگاههای دیاگ میتواند با رد یابی ایراد موجود و برطرف نمودن آن فالت بوجود آمده را برطرف نماید

سیستم های الکترونیک خودرو یکی از مهمترین سیستم هایی هستند که به نوعی قلب تپنده و رگ های خودرو نیز محسوب میشوند. بخصوص باتری یکی از مهمترین اجزا الکترونیک خودرو است که میتواند جریان برق را به تمامی قطعات خودرو منتقل کند. سیستم الکترونیک خودرو از اجزا بسیار زیادی تشکیل شده است که هر کدام در کنار یکدیگر میتوانند برق مورد نیاز برای حرکت و شروع به کار سایر قطعات را تامین کنند. از مهمترین و اصلی ترین سیستم های الکترونیک خودرو عبارتند از باتری و دینام، انژکتور، کویل، وایر شمع و کامپیوتر خودرو که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.باتری که همان قلب تپنده خودرو محسوب میشود جزوی از سیستم الکترونیک خودرو است که میتواند مانند قلب انسان انرژی برق را به تمامی قطعات پمپاژ کند. باتری از طریق سیستم های دیگر برق را به قطعات مختلف انتقال میدهد. دینام نیز یکی از ملزومات باتری محسوب میشود که وظیفه پر نگه داشتن باتری را بر عهده دارد.

انژکتور که یکی از اجزا سیستم الکترونیک خوردو محسوب میشود وظیفه ترکیب سوخت و هوا را بر عهده دارد و بعد از ترکیب، آنها را به موتور تزریق میکند. انژکتور عملکردی همانند سیستم های قدیمی یعنی کاربراتور دارد اما عملکرد آن بسیار دقیق تر از کاربراتور میباشد.

از جمله سیستم الکترونیک خودرو که وطیفه تقویت ولتاژ برق خودرو را بر عهده دارد کویل میباشد. باتری تنها میتواند ۱۲ ولت برق تولید کند در صورتیکه برق مورد نیاز برای جرقه بین شمع های خودرو چیزی در حدود ۷۰۰۰ وات است. برای اینکه برق خودرو به مقدار قابل توجه ۷۰۰۰ ولت و یا بیشتر برسد از کویل استفاده میشود.

وایر شمع یکی از اجزا سیستم الکترونیک خودرو است که وظیه انتقال جریان الکتریسته به شمع ها را بر عهده دارد. جریان الکتریسیته توسط وایر شمع به شمع ها منتقل میشود که البته عایق وایر نیز در جریان این انتقال ایفای نقش میکند.

نوعی از سیستم الترونیک خودرو که در خودورهای انژکتوری کاربرد دارد کامپیوتر میباشد. کامپیوتر وظایف متعددی را بر عهده دارد که از مهمترین آنها باید به تنظیم و کنترل دقیق مقدار سوخت مصرفی اشاره نمود. دیگر کاربردهای کامپیوتر را میتوان افزاش امینت خودرو و همچنین عیب یابی نام برد.

مجتمع تعمیرگاهی پیام یکی از مجتمع های بسیار پیشرفته و مجهز به دستگاه های مدرن میباشد که تعمیر خودروهای لوکس را توسط بهترین تعمیرکاران به انجام میرساند. کارشناسان مجتمع تعمیرگاهی پیام از کارشناسان با تجربه و کارآزموده هستند که نسبت به سیسستم های انواع خودروهای لوکس آگاهی کامل دارند.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :