خیابان ستارخان-روبروی شادمان-جنب کوچه افسر-داخل کارواش ستارخان-مجتمع تعمیرگاهی پیام
شماره تماس مستقیم : 66500980-021

احیاء خودروهای تصادفی

مبحث احیاء خودروهای تصادفی یکی از مهمترین بحث ها در دنیای امروزی است . از آنجایی که یک ماشین پس از صانحه تصادف تغییر شکل زیادی دارد باید عملیات احیاء به درستی و اصولی صورت گیرد تا شکل خودرو به حالت قبل باز گردد . بدین منظور "مجتمع خدماتی پیام مرسدس" در کارگاه خود مجموعه ای تخصصی جهت بازسازی و احیاء در نظر گرفته است تا بتواند به مشتریانی که با این مشکل مواجه می شوند خدمات ارائه دهند .احیاء خودرو شامل چند قسمت از اعمال تخصصی است که در زیر به این موارد اشاره شده است .

 1 ) بازگرداندن شاسی به حالت اول


بازگرداندن شاسی به حالت اول ، همان اصطلاح شاسی کشی می باشد . پس از صانحه تصادف اسکلت خودرو دچار کجی ، فرورفتگی یا حتی گسیختگی می شود . این مشکل ممکن است باعث ناهماهنگی فرم ، عدم قرارگیری پوسته یا اجزای دیگر ماشین بر روی اسکلت شود ، به همین دلیل اولین اقدام بازگرداندن شاسی به حالت اول می باشد و میتوان گفت مهمترین بخش احیاء خودرو همین بخش شاسی کشی است .

 2 ) احیاء پوسته

این قسمت که در اصطلاح به آن ( صافکاری ) گفته می شود عملیاتی است که در جهت خارج کردن و سیقل دادن آن قسمت از پوسته که دچاره ضربه خوردگی ، شکستگی یا گسیختگی پوسته شده است ، انجام می شود . اگر احیا کننده پوسته در کار خود مهارت لازم را نداشته باشد ممکن است فرازونشیب و ناهمواری در پوسته ایجاد شود که این مورد بسیار کار دشوار و تخصصی است .

3 ) تعمیر اجزای داخلی

اجزای داخلی خودرو مثل : رادیاتور ، موتور ، چراغ ها ، ایربگ و ... پس از تصادف دچار آسیب دیدگی می شوند . برخی از این اجزاء قابل تعمیر و بعضی ها باید تعویض شوند . تعمیر اجزائی همچون ایربگ یا کامپیوترها بسیار مشکل و تخصصی است و باید به دست متخصص تعمیر گردد . برای تکمیل اصولی فرایند احیاء این بخش مهم و ضروری است و احیاء کننده باید با یک شرکت معتبر و مطمئن همکاری کند تا بعدها دچار مشکلات بزرگتر (( مخصوصاً در خودروهای مدرن امروزی ))  نشود .

4 ) رنگ کاری

بخش رنگ کاری مهمترین بخش در زیبایی خودرو است که جلوه خودرو را به حالت قبل باز می گرداند . در این بخش عواملی همچون ابزار رنگ کاری ، نوع رنگ و مهمتر از همه ماهر بودن رنگ کار ، باعث می شود تا تفاوت رنگ بین قسمت های سالم و قسمت های آسیب دیده ایجاد نشود یا به اصطلاح ماشین دو رنگ نباشد . حرفه رنگ کار این مشکل را از بین می برد و ماشین مثل قبل زیبا و بدون ایراد رنگ کاری می شود .
البته پس از رعایت تمام این موارد در قسمت فروش خودروهای احیاء شده با وجود این که تکنولوژی لازم برای تشخیص احیاء در حال حاظر در دسترس شهروندان قرار گرفته است ، که خود بخشی جدا می باشد ، باید وجدان را در نظر بگیریم و خریدار را از احیاء شدگی خودرو مطلع کنیم .                                                                                                                                                            

و اما تفاوت ما !!!!!


در مجموعه پیام مرسدس در طی مراحل احیاء خودرو علاوه بر اعمال ذکر شده و ظرافت کاری ، از یکسری شیوه ها و دستگاه های مدرن استفاده می شود که چند سالی است در کشور های غربی این شیوه رایج شده که در زیر به آن ها اشاره می کنیم .

1 )  صافکاری با رنگ بدون شکافتن زیر کار

بعضی مواقع در صانحه تصادف ممکن است شدت ضربه وارد شده به پوسته یا بدنه زیاد باشد و فرو رفتگی طوری باشد که خارج کردن آن بدون رنگ سخت و در برخی موارد غیر ممکن باشد یا حتی ممکن است برای خارج کردن آن نیاز به ایجاد شکاف باشد . اما در دنیای امروزی به راحتی می توان گفت هیچ چیز غیر ممکن نیست . با پیشرفته علم و تکنولوژی انسان قادر به انجام کارهایی است که شاید در گذشته کمی محال به نظر میرسید . از ویژگی های بازسازی ما می توان به این بخش اشاره کرد که می توانیم بدون ایجاد شکاف در فرورفتگی های شدید اعمال صافکاری را انجام دهیم .

2 )  ترمیم خودروهای تگرگ خورده بدون رنگ با شیوه پیشرفته و مدرن بدون شکافتن


شاید برای شا هم اتفاق افتاده باشد ، زمانی که در مسیر های خاکی یا پشت کامیون هایی که خاک حمل می کنند و ... ریز دانه ها و سنگ های کوچک به سمت خودروی شما پرتاب می شود و موجب ایجاد خراش و نقطه هایی بر روی می شود . از بین بردن این خراش ها بسیار سخت و در برخی موارد نیاز به رنگ کاری دوباره خواهد داشت . از خصوصیات خوب دیگر پیام مرسدس در زمینه احیاء می توان به ترمیم خودروهای تگرگ خورده اشاره کرد .

3 )  نقاشی حرفه ای با رعایت ضخامت میکرونی و عاج رنگ استاندارد و استفاده از متریال UV برای جلوگیری از دورنگ شدن زیر آفتاب

 
پس از نقاشی بعد از گذشت زمان اختلاف رنگ بین رنگ اصلی ماشین و قسمت رنگ شده به وجود می آید که دلیل آن برخورد نور آفتاب می باشد . استفاده از متریال های UV باعث می شود حتی پس از گذشت زمان اختلاف رنگ به وجود نیاید و اگر ظرافت کاری رعایت شود حتی تشخیص قسمت رنگ شده از رنگ خود خودرو بسیار کار دشواری خواهد بود .   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :